head-bg

Ataşehir K.Bakkalköy

Voleybol ile ciddi anlamda ilk tanıştığınız dönem, Spor Okulu'na kayıt olup denge, koordinasyon ve hareket gelişimi gibi motorik özelliklerin de geliştiği temel voleybol tekniklerini öğrendiğiniz antrenmanları için bizimle çalışmaya başladığınız dönemdir.

6 yaştan itibaren grup uyumu ve teknik uyum konusunda seviyenize karar vereceğimiz antrenımıza katılabilirsiniz.
Voleybol okullarımızda 12 yaşa kadar maçlara çıkan yarışmacı Minik takımlarımıza girmek ve daha büyük yaşlardaki Gelişim gruplarımıza yükselmek için devam edersiniz. 6 yaşındaki voleybolcu adayımız için grup uyumu konusunda birkaç antrenman boyunca velilerimizle birlikte gözlem yapmakta ve ardından birlikte karar vermekteyiz.

12-17 yaş sporcularımız, voleybol gelişim gruplarında takımlara girmek ve maç tecrübesi edinmek odaklı plan doğrultusunda çalıştırılmaktadır. 9-10 yaş lisanslı Minik takımlarımız yanında 11-17 yaş ve 18-22 yaş için ileri seviye lisanslı oyuncularımız ayrıca takımlarımızda mücadele etmektedir.

Ali Peçen liderliğindeki teknik kadromuzla odak noktamız Voleybol'da kazanmayı ve şampiyon olmayı bilen sporcular yetiştirmek, başlangıç noktanız ise Ali Peçen Sportif Ataşehir, Üst Göztepe, Maltepe ve Sancaktepe bölgelerimizdeki Spor Okullarımız'dır. 

Voleybol sporunun uluslararası seviyede öğretilmesi için eğitimcilerimizi bu hedefe uygun seçiyor ve öncelikle sürekli kendimizi eğitiyor ve geliştiriyoruz.


VOLEYBOL BRANŞI

Voleybol, psikolojik ve sosyal etkileri bulunan ve 2 baskın özelliğe sahip bir spor branşıdır. Birincisi takımlar arasında file olması sebebi ile voleybolun “Şiddete Kapalı” bir spor dalı olması; diğeri de “Takım Sporu” olmasıdır. 

Takım sporu olması sebebiyle yardımlaşma ve paylaşım, bireysel ve takım olarak kısa ve uzun vadeli hedefler koyup hayatı planlamak, zamanı verimli kullanmak, bütün bunların sorumluluğunu almayı ve bazen bu sorumluluğu başkalarına bırakıp daha çok çalışmak gerektiği bilincini daha küçük yaşlarda çocuklara kazandıran bir spor olarak Voleybol akademik hayata etki anlamında da ön plana çıkmaktadır. 

Fiziksel anlamda Voleybol, uzun kas diye tabir edilen kas tipine ihtiyaç duyulduğu için, bu sporla uğraşan çocukların vücut şekli de bu esnek kas formu doğrultusunda gelişir. Vücudun kas yapısı, ne çok kaslı, ne çok kassız olacak şekilde ideal ölçütlere ulaşır. 

Voleybolu yüksek düzeyde oynayabilmek için çok çalışıyor ve her bir sporcu adayıyla bire bir ilgileniyoruz. Voleybol Okulumuza çok küçük yaşlarda gelen sporcu adaylarımızı hızla lisanslı oyuncu olacakları Minik takımlarımıza taşımak için gerekli planlamayı yapıp hedeflerimize birlikte yürüyoruz.

İstanbul Anadolu Yakası'nda Ataşehir Küçükbakkalköy Merkez salonumuzla birlikte 5 bölgedeki spor salonlarımızla, içinde Cimnastik Salonu ve Performans Fitness Salonu da bulunan Üst Göztepe Emaar AVM yakınındaki tesislerimizle de size mutlaka yakınız.

Takım Menajerimizi 0545 965 20 75 numaralı hattan arayarak haftasonu antrenmanı için bilgi alabilir, büyük yaş grupları için Salı veya Perşembe saat 17:30, küçük ve minik yaş grupları için Cumartesi veya Pazar günleri saat 17:00 ve 18.15'deki tanışma antrenmanımıza katılabilirsiniz.

Lütfen antrenmana katılmak için spor malzemelerinizi yanınızda getirmeyi unutmayınız !

AP Sportif Ataşehir Resmi Instagram Hesabımızı beğenmek için tıklayınız..!

AP Sportif Ataşehir Resmi Facebook Sayfasımızı beğenmek için tıklayınız..!

Son Maçlar
ABONE OL
Haberler ve ürünler hakkında bilgi almak istiyorsanız lütfen başvurunuz.